Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Edhe LVV dënohet me 2 mijë euro për shkelje të masave antiCOVID

Ndonëse zyrtarisht ende nuk ka nisur fushata për zgjedhjet e 14 shkurtit, partitë politike tash e disa ditë kanë nisur mbajtjen e tubimeve.

E pavarësisht thirrjeve të tyre të shumta për respektim të masave antiCOVID, një gjë të tillë nuk po e zbatojnë vetë partitë politike.

Drejtoria e Inspeksionit në Prishtinë së fundmi ka dënuar edhe dy parti politike, PDK dhe LVV me nga dy mijë euro.

Kështu ka bërë të ditur drejtori i Inspeksionit në Prishtinë, Adonis Tahiri.

“Askush mbi ligjin, as VV! Grumbullimi i njerëzve në hapësirë të mbyllur. Shumë prej tyre pa maska”, ka shkruar Tahiri në Facebook.

Postime të ngjashme

Gjeloshaj: Në Tuz mbretëron një ditë e qetë – të gjithë që dje ishin arrestuar, janë liruar

T E

Kurti në takim me ambasadorin britanik: Qeveria e re do të konsolidohet shpejt

T E

Kosovë/ Pesë të vdekur dhe 445 raste të reja me Covid-19

S.B.

Nesër pritet përfundimi i procesit të rinumërimit të 552 vendvotimeve dhe vlerësimit të pakove nga diaspora

S.B.

Zemaj shpreh ngushëllime te Familja Haxhidema për vdekjen e 20 vjeçares

S.B.

Hoti takon ministrin Likaj, diskutojnë për zhvillimet në arsim

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...