Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Edhe më tej do të konfirmohet lista e anëtarëve të Komisionit për parandalim nga diskriminimi

Shkup, 5 janar – Zhurnal.mk – Sot në shtëpinë ligjvënëse në Maqedoni të Veriut do të vazhdojë konfirmimi i propozim listës për zgjedhje të anëtarëve të Komisionit për parandalim dhe mbrojtje nga diskriminimi, informon Zhurnal.

Këtë do ta bëjnë anëtarët e komisionit të Kuvendit për zgjedhje dhe emërime.

Kjo procedurë filloi në seancë të Komisionit më 30 dhjetor, pasi përfundoi shpallja publike për paraqitje të kandidatëve për anëtarë të Komisionit për anti diskriminim.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Petrovska: Nuk ka mbikëqyrje mbi punën e sistemit për përgjim

T E

Qeveria: Nuk ka kërkesë nga Bullgaria që komuniteti etnik bullgar të përfshihet në Kushtetutë

T E

Filipçe: E ndjekim situatën, javën e ardhshme do të vendosim se a nevojiten masa resteriktive shtesë

T E

Komisioni për mbrojtje dhe siguri debaton mbi Ligjin për shtetësi, ja qëndrimet

T E

Deputeti Rexhepi takon kreun e Sarajit, Bexhetin: Diskutohet ndërtimi i urës në Llokë

T E

PE kërkon që Shkupi dhe Tirana të fillojnë negociatat, vazhdimin e luftës kundër korrupsionit dhe reformat

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...