Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Edhe nesër me diell, nga e marta vranësira, reshje dhe ulje të temperaturave

Shkup, 11 prill 2021 (MIA) – Edhe nesër moti do të jetë stabil me rritje të temperaturave ditore, ndërsa nga e marta do të ketë rritje të vranësirave me reshje lokale të shiut, të cilat vende-vende do të jenë të rrëmbyeshme dhe të shoqëruara edhe me bubullima, paralajmërojnë nga Drejtoria për punë hidrometeorologjike.

Nga e mërkura do të fryjë edhe erë e matur nga drejtimi veriperëndimor, që do të kushtëzojë sërish me  ulje të temperaturave. Në male reshjet do të jenë me borë.

Sot moti është me diell dhe me vranësira mesatare lokale, me erë të dobët deri mesatare nga drejtimi jugor. Temperatura maksimale do të jetë në interval prej 15 deri 21 gradë. Mot I ngjashëm edhe në Shkup, ku pritet temperature deri 19 gradë. 

Postime të ngjashme

“KUJDES”/ Lajmi në disa media maqedonase për një incident, krisma me armë dhe për viktima në Çento, i PAVËRTETË (Fake News)!

R Zh

Vetoja bullgare mund të shkaktoj krizë politike në vend

R Zh

Zhurnal raporton / Aksident i rënd në Çento-Shkup

mobile

Akuza të tjera ndaj ish-kryeministrit maqedonas Nikolla Gruevski

R Zh

Izet Mexhiti: Urime dhe për shumë vite festa e Fitër Bajramit

R Zh

George Robertson: Bullgaria të tërheq veton kundër Maqedonisë së Veriut

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...