Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Edhe një anëtar i PDK-së shpall kandidaturën për kryetar të Drenasit

Anëtari i PDK-së, Arsim Mehmeti, ka shpallë kandidaturën e tij për kryetar të Drenasit.

Përkundër që ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë se kandidimi i Ramiz Lladrovcit për kryetar të Drenasit nga kjo parti në zgjedhjet lokale të kësaj vjeshte është punë e kryer.

Mehmeti ka thënë për Klankosova.tv se këtë muaj do të mbahet Konventa Zgjedhore e PDK-së dhe si rrjedhojë zyrtarizohen tjerë kandidatë të kryetarëve të komunave.

“Jam anëtar i PDK-së dhe kam të drejtën e pakontestuar të shpall kandidimin tim. Pra deri të vijë koha për zyrtarizim në KQZ-së çdo gjë mund të ndodhë. Unë jam kandidat i anëtarësisë së gjerë të PDK-së, si bashkëthemelues i saj dhe i të qytetarëve të tjerë të Drenasit”.

Postime të ngjashme

Sveçla flet për zjarret në Kosovë, thotë se janë arrestuar dy persona

D V

Kryeministri Kurti shkon në Suharekë pas shpërthimit të zjarreve

D V

Zjarret në Kosovë, aktive kanë mbetur 10 vatra

D V

Seanca për 100 ditët e Qeverisë Kurti vazhdon sot

D V

Bëhen gjashtë vjet nga themelimi i Gjykatës Speciale

D V

582 raste aktive me coronavirus në Kosovë, qytetarëve u bëhet apel të vaksinohen

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...