Agjencia Zhurnal.mk

Edhe një lojtar me coronavirus te Sampdoria, shkon në tetë numri i të infektuarve

Ambasadori paraguaian në Itali konfirmoi se mesfushori i Sampdorias, Edgar Barreto ka rezultuar pozitiv në testin e Coronavirus.

Mesfushori 35-vjeçar është në mesin e lojtarëve që kanë rezultuar pozitiv te Sampdoria, e cila më parë zbuloi se Manolo Gabbiadini, Albin Ekdal, Antonino La Gumina, Morten Thorsby, Fabio Depaoli dhe Bartosz Bereszynski ishin infektuar.

Ambasadori paraguaian në Itali, Robert Melgarejo, ka konfirmuar se bashkatdhetari i tij është ndër të infektuarit.

“Barreto dhe gruaja e tij kanë rezultuar pozitiv për COVID-19 dhe po vuajnë periudhën e izolimit. Ata janë mjaft mirë”.

“Situata në Itali është mjaft e rëndë, dëshira ime më e madhe është që pandemia të mos e bëjë Paraguaian e tij shumë të dhunshëm”, ka thënë Malgarejo.

Shoku i tij i Barretos, Jakub Jankto zbuloi javën e kaluar se 15 persona në Sampdoria ishin infektuar nga sëmundja ngjitëse.

Veterani ka luajtur vetëm dy herë në Serie A këtë sezon dhe ka luajtur 110 ndeshje për klubin që nga transferimi i tij i lirë nga Palermo në korrik 2015. /Telegrafi/

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...