Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Edhe një mjek humb jetën nga Kovid-19

Zhurnal Ads

Ohër, 28 nëntor – Mjeku i njohur nga Ohri, Dragan Spaseski-Ohridski e ka humbur betejën me Kovid-19. Ai mbrëmë ndërroi jetë në Shkup në moshën 60-vjeçare.

Ai punonte në “Shën Erazmo” në Ohër, ndërsa me profesion ishte specialist i kirurgjisë ortopedike.

Ai ishte edhe artist dhe shkrimtar i njohur. Është autor i veprave të shumta artistike, poetike dhe prozës. Vitin e kaluar shënoi edhe tre dekada nga ekspozita e tij e parë në vitin 1989.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Apasiev: Kam marrë kërcënime për jetën time dhe të familjarëve

E.E.

Qyteti i Shkupit e vazhdon afatin për subvencione për inverterë

T E

Zaev: Në kohë kritike të pandemisë me Covid, popujt e Evropës duhet të jenë të bashkuar

Z H

Gashi: “Rasti Kumanova” s’ka dilemë që ka konotacion politik – duhet të ketë rigjykim

R ZH

Mickoski: Kjo do jetë një nga shumë protestat kundër mafijas

T E

Holanda demanton se ka mbëshetur Bullgarinë në bllokimin e Maqedonisë së Veriut

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...