Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Edhe një vend tjetër e fut Kosovën në “listën e zezë”, duhet të karantinoheni sapo të hyni aty

Shteti i Irlandës ka publikuar “listën e zezë” të shteteve, qytetarët e të cilave janë të obliguar të futen në karantinë sapo të shkelin në terriorin e këtij shteti.

Ky shtet nuk po i njeh as testet që po kryhen në Kosovë.

Andaj nëse je banor i Kosovës dhe po planifikon të udhëtosh në Irlandë, duhet të përgatitesh për vetizolim.

Kjo listë hynë në fuqi nga data 6 prill.

Postime të ngjashme

Riaktualizohet çështja e bartjes së shamisë në shkolla

Dafina Vidishiqi

Personat e dënuar në tri vitet e fundit nuk mund të kandidojnë as në zgjedhjet lokale

Dafina Vidishiqi

Vaksinohen Vjosa Osmani dhe Glauk Konjufca

Dafina Vidishiqi

Lekaj: Qeverisë Kurti nuk po i intereson qytetari

Dafina Vidishiqi

Përfaqësuesja e Parlamentit Evropian për Kosovën: Jam lodhur dhe sëmurë duke folur për vizat

Dafina Vidishiqi

Hidhet një pako në drejtim të qendrës së paraburgimit në Prizren

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...