Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Edhe partia RDM largohet nga koalicioni “mundemi” i LSDM-së

Shkup, 26 shkurt, Zhurnal.mk – Disa ditë pas largimit të dy deputetëve nga PLD nga koalicioni “Mundemi”, edhe Maja Moraçanin nga Ripërtëritja Demokratike e Maqedonisë (RDM) deklaroi se nuk do të jenë pjesë e grupit parlamentar të udhëhequr nga LSDM-ja në Kuvend.

Maja Moraçanin bënë të ditur se Ripërtëritja Demokratike e Maqedonisë (RDM) planifikon të veproj e pavarur në Parlament.

“Ne gjithashtu jemi më idenë për të vepruar në mënyrë të pavarur. Në këtë mënyrë do ti promovojmë vlerat tona në mënyrë më efektive”, deklaroi Moraçanin

Ajo theksoi se mund të formohet një grup i ri parlamentar me partitë e vogla, që sipas saj mundëson ose jep privilegje të tjera.

Postime të ngjashme

Qeveria kërkon shtyrjen e gjendjes së krizës deri më 31 dhjetor 2021

N E

Trajanov propozon krijimin e një Agjencie kundër Krimit

N E

Analizë / “Islami dhe ndikimi i tij në civilizim”

R Zh

Qeveria miratoi ndryshimet me të cilat rregullohen çmimet për mjekim të Kovid-19

N E

Qeveria i miratoi ndryshimet me të cilat di të rregullohen çmimet për mjekim të kovid-19

R Zh

Nga përplasjen e një kamioni me një automobili ka humburjetën një person, ndërsa tre të tjerë janë lënduar

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...