Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Edhe pas ndarjes, Jennifer Lopez vazhdon ta mbajë unazën 1.8 milionë dollarëshe me të cilën i propozoi Alex

Jennifer Lopez e ka akoma unazën e fejesës me diamante masive në vlerë 1.8 milion dollarë që ajo e mori dhuratë nga ish-i dejuari, Alex Rodriguez.

51-vjeçarja ishte e fejuar me ish-lojtarin profesionist të bejsbollit për më shumë se dy vjet para se të njoftonte zyrtarisht të enjten se ata po i jepnin fund lidhjes së tyre katër-vjeçare, shkruan DailyMail.

Burimet i thanë TMZ-së se Lopez ‘ende e ka unazën në zotërim të saj’ pavarësisht ndarjes, por i ka mbajtur bizhuteritë në një vend të sigurt përsëri në shtëpi ndërsa ajo po xhironte për filmin “Shotgun Wedding” me Josh Duhamel në Republikën Dominikane.

Çifti shmangu thashethemet e ndarjes për javë të tëra para se të konfirmonin se kishin përfunduar fejesën e tyre në një deklaratë të përbashkët të lëshuar në Today.

“Ne e kemi kuptuar që jemi më të mirë si miq dhe presim të mbetemi të tillë”, lexonte deklarata të çiftit. “Ne do të vazhdojmë të punojmë së bashku dhe të mbështesim njëri-tjetrin në bizneset dhe projektet tona të përbashkëta”, shkruhej më tej.

“Ne i urojmë më të mirën njëri-tjetrit dhe fëmijëve të njëri-tjetrit. Për respekt të tyre, i vetmi koment tjetër që kemi është të themi është faleminderit për të gjithë ata që kanë dërguar fjalë të mira dhe mbështetje”.

Alex ra në një gjunj dhe i propozoi yllit të “Hustler” me unazën mbresëlënëse me diamante 15 karat smeraldi ndërsa ishin me pushime në Bahamas në vitin 2019.

Kjo nuk është unaza e parë e madhe e fejesës që shihet në dorën e Jennifer.

Ben Affleck i propozoi Jenniferit në vitin 2002 pas një viti shoqërimi me një unazë diamanti rozë me gjashtë karat nga Harry Winston me vlerë më shumë se 1.2 milion dollarë.

Ajo mori një unazë më të vogël të prerë smeraldi në vitin 2001 nga balerini Cris Judd me vlerë të raportuar me gjashtë shifra. Çifti u martua një muaj më vonë, më 29 shtator 2001, por martesa e tyre përfundoi pak më vonë.

Para lidhjes së saj me Judd, Jennifer ishte e martuar me Ojani Noa dhe thuhet se mori një unazë diamanti në vlerë 100,000 dollarë në formë dardhe nga restoranti.

Jennifer mori një unazë mbresëlënëse prej katër milionë dollarësh me tetë karat nga Marc Anthony kur ai propozoi në vitin 2004. /Telegrafi/

Postime të ngjashme

Kim Kardashian në telashe akuzohet për grabitjen e një “thesari”

S.B.

Meghan Markle fiton gjyqin kundër mediave që ia cenuan privatësinë

S.B.

Konfirmohet: Maluma do të vijë në Tiranë vitin e ardhshëm

S.B.

Një ditë pasi njoftuan ndarjen, Bill Gates i transferon bashkëshortes së tij aksione në vlerë 1.8 miliardë

S.B.

Sot një artiste e famshme e tregut botëror, por dikur Bebe Rexha thotë se prindërit e saj nuk kishin mundësi t’i blinin një piano

S.B.

Rita Ora me ndryshim drastik, bëhet brune ndërsa shfaqet me veshje 10 mijë euroshe në eventin e ‘Chanel’

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...