Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Edhe PDK e AAK do të marrin pjesë në mbledhjen e Kuvendit për FSK-në

Partia Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës konfirmuan se do të marrin pjesë në mbledhjen e kryesisë së Kuvendit për mundësinë që Forcat e Armatosura të Kosovës të marrin pjesë në misione paqeruesë nëpër botë.

Mbledhja është paralajmëruar për ora 15:00, njofton Insajderi.

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Bedri Hamza, ka thënë se do të marrin pjesë në këtë seancë.https://tinyurl.com/y4tkrgmb

Qëndrimin e njëjtë e shprehi edhe shefi i Grupit Parlamentar të Aleaancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj.

“AAK do të votojë PRO dërgimit të ekipeve të FSK-së në misione të përbashkëta paqeruajtëse me aleatin historik ShBA”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

Më parë edhe Lidhja Demokratike e Kosovës dhe NISMA Socialdemokrate, thanë se mbështesin kërkesen e Qeverisë së Kosovës për thirrjen e seancës së jashtëzakonshme. /Insajderi.com

Postime të ngjashme

Fatmir Sejdiu për Isa Mustafën: Thoshte se fitoj me duar në xhepa

T E

U shënua 24-vjetori i rënies së heroit Besnik Restelica

T E

Haki Abazi mbetet jashtë Kuvendit

T E

Reagon Hoti pas aksionit të policisë: Fajtorët duhet të marrin dënimin maksimal

S.B.

Tre të vdekur dhe 461 raste pozitive me coronavirus për 24 orë

S.B.

Agim Krasniqi emërohet ministër në detyrë i Financave

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...