Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Edhe sonte Shkupi po ngulfatet nga ajri i ndotur

Shkup, 6 shkurt – Natën e kaluar ajri në Shkup ishte ndotur në mënyrë alarmante. Sipas matjes së ndotjes në ora 21:00, së pari në listën e renditjes ishte Lisiçe, me 441 mg / m3 grimca të matura PM10, pastaj komuna e Qendrës, pastaj Karposh. Kufiri i lejueshëm i grimcave PM10 në ajër që është 50mg / m3.

Postime të ngjashme

Zaev përkujton viktimat dhe uron kryengritjen e Ilindenit

Z H

Tërmet në Kosovë, ndjehet në RMV dhe Sërbi

D V

Moti përvëlues “ngulfat” vendin, 80-100 intervenime të Ndihmës së Shpejtë

D V

Monitorim ndërkombëtar i proceseve gjyqësore

D V

Arkitekti z. Dashmir Arifi kandidat i PDSH-së për kreun e Komunës së Bogovinës

D V

Maqedonia e Veriut përballe me mungesën e punëtorëve

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...