Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Edhe tre termete gjatë natës së kaluar shkundën Kroacinë

Zona e Kroacisë qendrore u godit nga tre tërmete natën e kaluar, më i forti prej të cilëve kishte një madhësi prej 3.4 në shkallën Rihter, njoftoi media kroate.

Siç raportohet nga Shërbimi Sizmologjik, në 00 orë dhe 21 minuta, sizmologët regjistruan një tërmet të moderuar me një epiqendër 9 km në perëndim të Petrinja.

Shkalla e tërmetit ishte 3.4 sipas Richter, dhe intensiteti në epiqendër ishte IV-V në shkallën EMS. EMSC më parë raportoi një tërmet me madhësi 3.2 të shkallës Rihter.

Aplikimi u përmbyt menjëherë me komente nga Kroacia. Në orën 00:53, u regjistrua një tërmet tjetër me magnitudë 1.6 me një epiqendër 28 km në jug të Zagrebit.

Tërmeti i fundit u regjistrua në 6:02 të mëngjesit, i cili gjithashtu kishte një magnitudë 1.6 të shkallës Rihter, përsëri në zonën e Bania. EMSC thotë se ky është tërmeti i nëntë në 68 orët e fundit që ndihet në Kroaci.

Postime të ngjashme

SHBA dëbon 24 diplomatë rusë

D V

Pashinyan merr sërish mandatin për krijimin e qeverisë së re

D V

Gjermania lejon një dozë përforcuese të vaksinës kundër COVID-19

D V

Situatë e rëndë me zjarret në Greqi

D V

Miliona evropianë nuk kanë para për pushime verore

D V

Roja i kampit nazist do të dalë para gjykatës në Gjermani

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...