Agjencia Zhurnal.mk

Edhe “Twitter” me opsionin “Story”, eksperimentohet versioni i ri

Edhe kompania “Twitter” ka vendosur të ketë në menunë e tij aplikacionin “Story”, që veteliminohet pas 24 orësh. Kompania është duke eksperimentuar versionin e saj të ri.

Ky version është aplikuar më parë edhe nga Snapchat, Messenger, Instagram dhe Whatsapp.

“Njerëzit shpesh na thonë se nuk ndjehen të qetë për tweeting, sepse cicërimet mund të shihen nga kushdo dhe kushdo mund të përgjigjet, prandaj kemi vendosur të kënaqim përdoruesit tanë”, theksoi menaxheri i Twitter, Kayvon Beykpour.

Twitter nuk është i vetmi rrjet shoqëror që teston versionin “Story”. Edhe kompania LinkedIn ka paralajmëruar një gjë të ngjashme.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...