Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

“Edhe unë u mërzita sot kur…”/ Dita e parë e maskës me detyrim, Rama: Më mirë ky taksirat se sa mbyllja prapë në shtëpi

Kryeministri Edi Rama duket mjaft i kënaqur me reagimin e qytetarëve në ditën e parë të mbajtjes së maskave me detyrim.

“Super reagim sot me maskat edhe ne rruge. rrofshi, rrofshi, rrofshi, ju dua shume”, shkruan Rama, në një postim në “Facebook”.

Për ata qytetarë që mund të jenë mërzitur për këtë gjë, thotë se “më mirë taksirati i maskës, se sa taksirati i mbylljes prapë në shtëpi me javë të tëra”

Kryeministri Rama në Facebook:

🔴 SUPER REAGIM SOT ME MASKAT EDHE NË RRUGË👍

RROFSHI, RROFSHI, RROFSHI, JU DUA SHUMË❤️

Njësoj si ju, kur vura maskën sot sa dola u mërzita pak, po më mirë taksirati i maskës, se sa taksirati i mbylljes prapë në shtëpi me javë të tëra, prandaj faleminderit për mirëkuptimin dhe MBANI MASKËN SAPO DILNI NGA SHTËPIA🙏

#MbajeMaskën😷
#RuajShëndetin😷
#ShpëtoJetë😷

Postime të ngjashme

Burri shpërthen në të qara para Infektivit: Kam nënën prej pesë ditësh brenda, s’di a ka vdekur apo është gjallë

T E

Mbërrijnë “surprizë” në Rinas 15.210 doza vaksinash Pfizer

T E

Aksident i frikshëm në Korçë, golfi bëhet copë, 4 të plagosur

T E

20 viktima dhe 764 raste të reja në Shqipëri

T E

“Shqipëria, një partner kyç për BE”/ Zgjedhjet, Borell: Kandidatët për deputetë duhet të jenë njerëz me integritet

S.B.

Shtyhet me 24 orë dërgesa e Pfizer, mbi 15 mijë dozat e vaksinave do të mbërrijnë të martën

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...