Edi Rama drejt PDK-së, pritet nga Memli Krasniqi

Pas takimit që pati me kryeministrin e vendit, Albin Kurti dhe konferencë për media, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është drejtuar për në zyrat e Partisë Demokratike të Kosovës.

Edi Rama është pritur nga kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi.

Krasniqi është opozitari i parë që Rama takohet me të në vizitën zyrtare në Kosovë pas marrjes së drejtimit të qeverisë për një mandate të tretë.

Pas këtij takimi me Memli Krasniqin, Rama pritet të zhvillojë takim edhe me liderët e partive tjera opozitare në vend.

Related posts

Ambasadori gjerman në Kosovë reagon ndaj Rakiqit, pasi ky i fundit krahasoi aksionin e policisë në veri me “Natën e Kristaltë”

D V

Ministria e Jashtme publikon numrat emergjentë të misioneve diplomatike për familjarët e të aksidentuarve

D V

Andin Hoti: Të pagjeturit të jenë kusht për marrëveshjen finale

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More