Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Edi Rama: “Nëse nuk arrijmë që të sigurojmë shumicën e nevojshme për të qeverisur të vetëm, largohem nga politika”

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka dhënë një zotim se nëse nuk arrin të merr 71 mandate në zgjedhjet e së dielës, atëherë ai do të largohet përfundimisht nga politika.

Rama ka thënë se nuk mund të bashkëqeverisë, as me PD-në e as LSI-në, kështu që dëshiron që sërish të merr besimin e shqiptarëve për të qeverisur i vetëëm.

Për të ndodhur një gjë e tillë, Rama duhet të fitojë 71 deputetë në Kuvendin e Shqipërisë, nga gjithsejt 140 sosh, në mënyrë që të mund ta formojë qeverinë i vetëm.

Rama është shprehur optimist se do të ndodhë një gjë e tillë, teksa ka hedhur kritika të rënda ndaj Lulzim Bashës, Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit.

“Nëse nuk arrijmë që të sigurojmë shumicën e nevojshme për të qeverisur të vetëm dhe për ta dërguar në fund projektin e madh për Shqipërinë e shqiptarët, unë largohem nga politika”, ka thënë ndër të tjera Rama.

Postime të ngjashme

McAllister: BE ta mbajë fjalën për liberalizimin e vizave me Kosovën dhe për integrimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

N E

Shqipëria regjistron 91 raste të reja me Kovid-19 në 24 orët e fundit

N E

Bujar Nishani: PD nuk ka arritur që të fitojë besimin e shumicës së shqiptarëve

N E

Grida Duma: Rinumërim atje ku ne kemi bindje se ka pasur devijanca të votës së pavlefshme

N E

Edi Rama: Thirrje vende anëtare të BE-së që të shmangin historinë

N E

Grushtet që shkundën drejtësinë/ Gërdeci, sprova e vërtetë e drejtësisë së re

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...