Edi Rama paralajmëron sërish studentët: Kush s’vaksinohet nuk mund t’i ndjek mësimet

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka paralajmëruar sërish studentët për t’u vaksinuar, përndryshe nuk do t’u lejohet të hyjnë për t’i ndjekur mësimet.

 

Rama thekson se kjo masë vlen dhe për mësuesit e pedagogët.

“Studentët që nuk vaksinohen nuk do të hyjnë në auditore. Në auditore hyjnë vetëm ata që vaksinohen. Të tjerët të marrin përsipër përgjegjësitë, të bëjnë mësim online. E njëjta gjë vlen për mësuesit dhe për pedagogët. Nuk ka hyrje në auditor pa vaksinë”, tha Rama.

Të pranishme në qendrën shëndetësore ishin ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu dhe shefja e Departamentit të Epidemiologjisë, Silva Bino.

Ditën e djeshme, Manastirliu bëri të ditur se me fillimin e vitit akademik do të ngrihen struktura të posaçme në universitete dhe fakultete për të vazhduar vijuar procesin e vaksinimit për studentët dhe pedagogët. /Ora News/

Related posts

Parlamenti voton kreun e AMA/ Armela Krasniqi u zgjodh me 83 vota. BE kërkoi shtyrjen për në shtator

D V

Shtrihet reforma e Aftësisë së Kufizuar, Manastirliu në Krujë: Skema e re ul abuzivitetin, burokracitë dhe rrit transparencën

D V

Popullata e Shqipërisë pakësohet me 50 mijë banorë në vitin 2020

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More