Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Edi Rama: Partia Socialiste merr 74-78 mandate

Kryeministri Edi Rama është i bindur se te fitorja e PS më 25 prill.

Gjatë intervistës për “Zgjedhje 2021” në “Vizion Plus”, Rama deklaroi se PS do të marrë mbi 70 mandate.Zhgënjimi është ai që i pret kundërshtarët politikë, paralajmëroi kryeministri.

“Asgjë që nuk është 70, nuk është humbje. 70 është humbje. Nuk ka 70! PS është mes 74 dhe 78. 70 nuk ka, është në ëndrrat e atyre që në 25 prill do të zhgënjehen shumë. PS është një makineri anketimi i opinionit publik.”

Postime të ngjashme

McAllister: BE ta mbajë fjalën për liberalizimin e vizave me Kosovën dhe për integrimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

N E

Shqipëria regjistron 91 raste të reja me Kovid-19 në 24 orët e fundit

N E

Bujar Nishani: PD nuk ka arritur që të fitojë besimin e shumicës së shqiptarëve

N E

Grida Duma: Rinumërim atje ku ne kemi bindje se ka pasur devijanca të votës së pavlefshme

N E

Edi Rama: Thirrje vende anëtare të BE-së që të shmangin historinë

N E

Grushtet që shkundën drejtësinë/ Gërdeci, sprova e vërtetë e drejtësisë së re

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...