Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Edison Ypi: Dikur, po të dilje me biçikletë në Tiranë, e dënoje veten me vdekje, tani korsitë i përdorin mijëra qytetarë

Shtimi i korsive të dedikuara të biçikletave në Tiranë ka rritur interesin e qytetarëve për të blerë një biçikletë, apo për të parë këtë mjet si mundësi transporti në kryeqytet. Një prej tyre është dhe analisti i njohur Edison Ypi i cili vlerëson nismën e marrë nga Bashkia e Tiranës, ndërsa ironizon edhe opozitën e cila i kundërshtoi.

Para dy vitesh të dilje me biçikletë nëpër Tiranë ishte si të dënoje veten me vdekje. U duk sikur biçikleta kishte kaluar përgjithmonë në muzeun e arkeologjisë së transportit urban. Tani nëpër korsitë e biçikletave kalojnë mijëra qytetarë mes të cilëve shumë fëmijë. Rroftë Opozita që përmes vërejtjeve konstruktive e detyroi Bashkinë të mos e lërë qytetin të vdesë”, shkruan Ypi.

Postime të ngjashme

Edi Rama: Partia Socialiste merr 74-78 mandate

N E

Edi Rama prezenton masterplanit e portit të Durrësit

N E

Monika Kryemadhi: Emigrantët po kthehen të votojnë për ndryshim

N E

Trupat dhe tanket amerikane zbarkojnë në Shqipëri

N E

Basha: Rama e ka kuptuar se shumica dërrmuese e shqiptarëve duan ndryshim!

N E

ish-ambasadori Islam Lauka: Shqiptarët nuk kanë fuqi për tu bashkuar

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...