Kosovë

Edukimi financiar në kurrikulën shkollore të Kosovës

Zhurnal Ads

Banka Qendrore e Republikës së Kosovës (BQK) organizon konferencë për media me rastin e shpalosjes së koleksionit të Librave të Edukimit Financiar për nxënësit e shkollave fillore klasat 1-5 të arsimit fillor.

Po ashtu sot mbahet ceremonia e nënshkrimit të MOU-së mes BQK-së dhe MASH-it për përfshirjen e edukimit financiar në kurrikulën shkollore.

Në këtë konferencë do të ketë fjalë hyrëse  Guvernatori i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës – z. Fehmi Mehmeti, Ministri i Arsimit dhe Shkencës të Republikës së Kosovës – z. Ramë Likaj; përfaqësueses të Fondit Evropian për Evropën Juglindore në Kosovë – znj. Venera Hoxha.

Postime të ngjashme

Specialja miraton kërkesën e mbrojtjes së Jakup Krasniqit, videokonferencë për seancën dëgjimore

S.B.

Hoti konfirmon vizitën zyrtare të delegacionit amerikan

admin

Selimi pyetet për lirimin e këshilltarit që po hetohet për drogë, thotë se ka marrë përgjegjësi

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...