Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Egjipt, 12 të vdekur nga përmbytja e një varke

Nuk është e qartë se çfarë e ka shkaktuar përmbytjen, por mediat lokale njoftojnë se shumica e varkave në liqe operojnë pa licenca.

Të paktën 12 persona e kanë humbur jetën kur një varkë u përmbyt në një liqe në veri të Egjiptit.

Varka që mbante 19 persona, përfshirë gra dhe fëmijë, u përmbyt në Liqenin Mariut, që ndodhet në perëndim të qytetit të Alexandrias, citoi e përditshmja Al-Dustour, kreun e ekipit të shpëtimit, Ihab al-Mallahi.

Ai tha se 12 trupa janë gjetur deri më tani ndërsa punonjësit e shpëtimit po kërkojnë të zhdukur të tjerë në liqe.

Nuk është e qartë se çfarë e ka shkaktuar përmbytjen, por mediat lokale njoftojnë se shumica e varkave në liqe operojnë pa licenca.

Vlerësimi paraprak tregon se personat në varkë ishin nga e njëjta familje, citoi gazeta El-Watan, guvernatorin e Alexandrias, Mohammed el-Sharif.

Ai tha se katër ekipe shpëtimi u angazhuan në përpjekjet e kërkimit dhe shpëtimit.

Postime të ngjashme

Avioni bën ulje të detyruar në Sofje! Pasagjeri sulmoi stjuardesën dhe…

T E

Frika nga protesta e grave, Pallati Presidencial rrethohet me barrikada para 8 marsit

T E

Tërmet tjetër me madhësi 4.2 të shkallës Rihter “trondit” Larisën

T E

Piloti fik motorrët e avionit me 101 persona në bord, tmerrohen pasagjerët

T E

Mianmar, forcat e sigurisë hapin zjarr, bëjnë bastisje

T E

Pronari merr peng qiraxhijtë e padëshiruar, i lidh e i hedh dhjetra km larg

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...