Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

“Ejani në shesh”- Shqiptari nga Hasi shpërndanë bukë falas për të prekurit e tërmetit në Kroaci

Teksa Kroacia u trondit ditën e sotme nga një tërmet i fuqishëm 6.3 ballë, duke shkaktuar viktima dhe dëme të mëdha materiale, të shumtë janë personat që janë solidarizuar, duke ofruar ndihmën e tyre.

Mes personave që nuk kanë kursyer ndihmën e tyre është edhe një shqiptar nga Hasi, i quajtur Alban Morina, i cili ka shpërndarë bukë për njerëzit e prekur nga tërmeti.

Morina ka publikuar foto në “Facebook” dhe ka shkruar  “E di që nuk është koha e postimeve, por duhet, kush nuk ka bukë le të dalë në shesh. Kush nuk ka ushqim për sonte dhe nesër, në shesh”

Alban Morina, pronari i një furre në zonat e prekura ka filluar të shpërndajë bukë për të pastrehët me qëllim përballimin e situatës.

Postime të ngjashme

17 deputetët që kanë fituar më së shumti legjislatura

T E

Vdes nga Coronavirusi peshkopi Atanasija

T E

Këta janë 120 deputetët e rinj të Kosovës

T E

Votat e Enver Hoxhajt si kandidat për kryeministër

S.B.

Vazhdon rritja e rasteve me COVID-19, për 24 orë shënohen shtatë vdekje dhe 591 raste të reja

S.B.

NISMA nuk e kaloi pragun, ky është numri i votave që mori Fatmir Limaj

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...