Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Ekipi i OBSH-së largohet pasi vizitoi laboratorin e Virologjisë në Wuhan

Hulumtuesit e Organizatës Botërore të Shëndetësisë udhëtuan përsëri në hotelin e tyre të mërkurën pasi vizituan një qendër kërkimore në qytetin kinez të Wuhanit.

Ajo ka qenë subjekt i spekulimeve në lidhje me origjinën e koronavirusit, me një anëtar që tha se kishin ndërmend të takonin stafin kryesor dhe t’i bënin presion për çështje kritike.

Vizita e ekipit të OBSH-së në Institutin e Virologjisë Wuhan ishte një moment i rëndësishëm i misionit të tyre për të mbledhur të dhëna dhe për të kërkuar të dhëna se ku ka origjinën dhe si përhapet virusi.

Gazetarët ndoqën ekipin në strukturën e sigurisë së lartë, por ashtu si me vizitat e kaluara, kishte pak qasje të drejtpërdrejtë tek anëtarët e ekipit, të cilët kanë dhënë detaje të pakta të diskutimeve dhe vizitave të tyre deri më tani.

Ekipi u largua pas rreth tre orësh pa folur me gazetarët që ishin duke pritur, raporton AP.

Postime të ngjashme

Vaksina ruse ‘Sputnik V’, problemi më i ri i Italisë

D V

Shkon në gjashtë numri i viktimave nga zjarret në Turqi

D V

Erdogan: Vazhdojnë përpjekjet për shuarjen e 14 zjarreve pyjore

D V

Zjarre në Itali, Spanjë dhe Turqi

D V

Ekspertët në SHBA rekomandojnë që gratë shtatzëna të vaksinohen kundër COVID-19

D V

Në SHBA rekomandohet vaksinimi kundër COVID-19 i grave shtatzëna

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...