Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Ekipi mjekësor ushtarak nga Italia vjen në Kosovë për COVID 19

Një ekip mjekësor ushtarak nga Italia, me përvojën e tyre do të ndihmojnë kolegët kosovarë në trajtimin e të infektuarve me Covid 19.

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka njoftuar se bashkë me kryeministrin, Avdullah Hoti, Komandantin e KFOR-it, Michele Risi, ambasadorin Nicola Orlando dhe Valbon Krasniqin u.d i drejtorit të SHSKUK-së, kanë pritur ekipin. 

Njoftimi i plotë:

Në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës, bashkë me kryeministrin, z. Avdullah Hoti, Komandantin e KFOR-it, z. Michele Risi, ambasadorin z. Nicola Orlando dhe z. Valbon Krasniqin u.d të drejtorit të SHSKUK-së, ju dëshiruam mirëseardhje profesionistëve shëndetësorë nga Italia të cilët për dy muaj do të qëndrojnë në Kosovë.

Ekipi mjekësor ushtarak nga Italia, me përvojën e tyre do të ndihmojnë kolegët kosovarë në trajtimin e të infektuarve me Covid 19.

Italia çdo herë ka treguar gatishmëri për të ndihmuar Kosovën, edhe në këtë situatë të rëndë globale në luftimin e pandemisë të shkaktuar nga virusi covid-19.

Jemi falënderues për mbështetje që marrim nga shtetet mike. Faleminderit Itali, faleminderit popull italian!

Postime të ngjashme

Von Cramon thotë se hijet e nacionalizmit vazhdojnë të pengojnë bashkëpunimin në Ballkanin Perëndimor

S.B.

Bie numri i rasteve të reja dhe i vdekjeve me COVID-19 gjatë 24 orëve në Kosovë

S.B.

BE: Mundësia për një marrëveshje Kosovë – Serbi, nuk ka kohë për t’u humbur

S.B.

Kosova dhe Izraeli thellojnë bashkëpunimin ekonomik

S.B.

Ministria e Shëndetësisë konfirmon arritjen e 38 mijë dozave të reja të vaksinës AstraZeneca

S.B.

Bashkësia Islame e Kosovës: Në xhamia do të falet vetëm namazi i Fitër Bajramit

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...