Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Ekrani i iPhone 12 Mini është pothuajse i pathyeshëm

Kjo ndodh me xhamin e iPhone Mini kur bie në dysheme nga një distancë prej gati 3 metrash. Vit pas viti, prodhuesit e celularëve mburren se kanë ndërtuar xhamin më të mirë në botë në telefonin inteligjent, transmeton Telegrafi. Sidoqoftë, në testet pasuese, pajisjet rrallë rezultojnë rezistente siç sugjerojnë departamentet e reklamave të prodhuesve.

Këtë vit Apple i bëri njerëzit të ulen dhe të marrin vesh se e kanë përforcuar xhamin me një të ashtuquajtur “Mburoja Qeramike”. Kjo ka rezistencë ndaj rënies katër herë më të mirë se modeli i vitit të kaluar.

Disa ditë pasi iPhone 12 dhe iPhone 12 Pro ishin në dispozicion, testet e para u shfaqën në internet. Kolegët në Cnet donin të dinin se sa i fuqishëm është ekrani i iPhone 12 Mini, i cili është bërë i disponueshëm vetëm kohët e fundit.

Për ta bërë këtë, ata e lëshuan pajisjen në trotuar nga pak më pak se 1, 2 dhe pak më pak se 3 metra.

iPhone 12 Mini kaloi këto teste të qëndrueshmërisë. Edhe pasi të dy “bien” nga një lartësi prej gati 3 metrash, ekrani nuk tregoi dëmtime. Trajtimi i sipërfaqes me sa duket është suksesi i Apple. Por kjo nuk do të thotë që pjesa tjetër e iPhone nuk ishte dëmtuar.

Postime të ngjashme

Gjithçka që dimë deri më tani për iPhone 13

S.B.

Sa është i mbrojtur telefoni juaj nga uji? Ja se çfarë duhet t’i kushtoni vëmendje

S.B.

Vivo S9 do të vijë me kamerë për Selfie me 44 megapiksel

S.B.

TikTok pajtohet të paguajë 92 milionë dollarë, akuzohet për shkelje ligjore me softuerin për njohje të fytyrës

S.B.

Vivo S9 do të vijë me kamerë për Selfie me 44 megapiksel

S.B.

Interneti hapësinor së shpejti do të mbulojë të gjithë Tokën, tregohet edhe çmimi i tij

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...