Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Ekskluzive: BESA “karshillëk” LSDM-së, mendohet kandidimi i ministrit Hoxha për Qytetin e Shkupit

Shkup, 22 korrik – Agjencia e lajmeve Zhurnal ekskluzivisht mëson se Lëvizja Besa po mendon që për kandidat për të parin e Shkupit të nxjerë ministrin aktual të Bujqësisë, Arjanit Hoxhën.

Sipas informatave brenda partiake të Zhurnal, Hoxha do të ishte personi i duhur për t’i bërë ballë kryetarit aktual nga radhët e LSDM-së, Petre Shilegov i cili do të kandidojë edhe për një mandat tjetër.

Hoxha gëzon mbështetjen e plotë brenda partisë pas sukseseve që po korrë si ministër në Bujqësi.

Periudhën në vijim pritet dhe zyrtarizimi i kandidatëve nga radhët e Besës.

Postime të ngjashme

Dezinfektohet dhe pastrohet tërësisht parkingu te Sh.F. Liria

Z H

MPPS: Subvencionim i pagave për edhe 438 persona të papunësuar

Z H

Makinistët hekurudhor bojkotojnë punën, nuk kanë marë pagat e qershorit

Z H

Bëhet emetimi i fletëobligacioneve për denacionalizim në vlerë prej tetë milionë euro

Z H

Petrovska: Rritet vëllimi i mbikqyrjeve, inicohen 43 procedura kundërvajtëse, shqiptohen 36 sanksione

Z H

Shpallen konkurset për bursa të nxënësve dhe studentëve për 2021-2022

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...