Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni Rekomanduar TOP LAJM

Ekskluzive: Faton Ameti në Fondin e Shëndetësisë, Ejup Rustemi “Rrugët e Maqedonisë”, Bajram Rexhepi “Resurset energjetike të Maqedonisë”

Zhurnal Ads

Shkup, 11 shtator, Zhurnal.mk – Tani nëpër koluaret partiake vecmë janë caktuar edhe emrat e personave që do të emërohen nëpër eshalonet e treta në ndarjen e pushtetit, gjegjësisht për emërime për drejtor.

Agjencia e Lajmeve Zhurnal ekskluzivisht mëson se Bashkimi Demokratik për Integrim për drejtor në Fondin e Shëndetësisë do të propozon Faton Ametin. Ndërsa për drejtor në ndërmarrjen “Rrugët e Maqedonisë” do të propozohet Ejup Rustemi.

BDI sipas informacioneve të Agjencisë Zhurnal BDI për drejtor në “Resurset energjetike të Maqedonisë”, ka propozuar kandidatin Bajram Rexhepi.

Që të gjithë këto emra pritet që gjatë javës së ardhshme të marrin dritë jeshile edhe në seancën e Qeverisë, me çka dhe zyrtarisht do të ushtrojnë pozitat në të cilat janë caktuar.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

VMRO-DPMNE: Pushteti që moti e ka humbur kontrollin mbi pandeminë

E.E.

Presidenti Pendarovski u njoftua me situatën aktuale në Armatë pas anëtarësimit në NATO

Z H

Derkoski: Zgjedhjet nuk janë vatër e përhapjes së coronavirusit

E.E.

“Grik Siti Tajms”: Pse Sofja paralajmëron veto të integrimit evropian të Shkupit, ndërsa nuk e bllokoi anëtarësimin në NATO

Z H

Ministria e Drejtësisë ende pa draft-version për Ligjin për Regjistrimin e Popullësisë

E.E.

Nëse Bullgaria nuk e ndryshon qëndrimin e saj, duhet ta përgatisim popullin tonë se bisedimet me BE-në nuk do të fillojnë

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...