Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

EKSKLUZIVE / Koalicioni ASH-AAA do të ngritë interpelancë ndaj Bujar Osmanit!

Shkup, 4 mars, Zhurnal.mk – Pas paralajmërimeve dhe iniciativave për intereplenca ndaj ministrave Dimitrov dhe Grubi në Parlament, Agjencia e Lajmeve Zhurnal, jozyrtarisht mëson se opozita shqiptare, gjegjësisht koalicioni ASH-AAA, tanimë do të ngritë interpelancë gjithashtu edhe për ministrin e punëve të jashtme, Bujar Osmani, shkruan Zhurnal.

Arsyeja e interpelancës është Ljubomir Fërçkovski, gjegjësisht për atë se pse ministri Osmani ka lejuar që Fërçkovski të jetë kandidat për ambasador, por jo vetëm, ata së shpejti do të dalin edhe me arsye tjera ndaj ministrit të BDI-së, Osmani.

Ndonëse Osmani mohoi që Fërçkovski ka qenë kandidat për ambasador, opozita shqiptare nuk i beson fjalëve të tij dhe shumë shpejtë në Parlament do të ngritë interpelancë.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Zaevi nesër takon Selën dhe Gashin

R Zh

Radiologjia prej një muaji pa rezonancë magnetike, pacientët paguajnë 500 te privati

R Zh

Edhe nesër me diell, nga e marta vranësira, reshje dhe ulje të temperaturave

R Zh

Bytyqi: Me mbështetje të drejtpërdrejtë financiare e kthejmë kreativitetin e ivent industries

R Zh

Në Dibër edhe një viktimë nga Kovid-19, deri më tani gjithsej 40

R Zh

Despotovski: Përkundër pandemisë, kompanitë në zonat TIR kanë rezultate pozitive ekonomike

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...