Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni Rekomanduar TOP LAJM

Ekskluzive / Rijat Shaqiri, djali i ish-komandatit Hisni Shaqiri kandidat për kryetar komune në Likovë

Shkup, 6 mars, Zhurnal.mk – Donëse nuk kanë përcaktuar kandidatët për zgjedhe lokale, koalicioni Aleanca dhe Alternativa me shumë gjasë në komunën e Likovës tash më ka një kandidat i cili siç jozyrtarisht mëson Zhurnal.mk, është Rijat Shaqiri, ndryshe djali i ish-deputetit dhe komandantit të UÇK-së, Hisni Shaqiri.

Nga burimet të Agjencisë Zhurnal, të cilët kanë folur në kushte anonimiteti, thonë se figura e Rijat Shaqirit është formula e fitores aq më shumë kur as komuna e Likovës nuk është imune ndaj përçarjeve brenda BDI-së, e cila aktualisht kalkulon me dy emra të propozuara nga dy grupacionet e ndryshme të cilët realisht mund ta dëmtojnë shumë këtë subjekt politik.

Postime të ngjashme

Shkupjani privohet nga liria për kontrabandim të emigrantëve

R Zh

Regjistrimi në Diasporë dukshëm më i ulët se sa ai para vendimit për shtyrje, kush i dëshpëroi!

R Zh

Mungesa e vaksinave ndërpret edhe fushatën e ndërgjegjësimit për vaksinim

R Zh

Tridhjetë ditë paraburgim për gjashtë të arrestuarit për tregti të paligjshme me 200 kilogram marijuhanë

R Zh

Sot 46 viktima dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

R Zh

Qeveria demanton Milloshoskin: Zaevi dhe Spasovski nuk u kanë dhënë pasaporta pjesëtarëve të ISIS-it

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...