Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi

Eksperti i OSBE-së: Rimëkëmbja ekonomike e Kinës, lajm i mirë për botën

Zhurnal Ads

Rimëkëmbja e ekonomisë kineze është një lajm i mirë, me rëndësi të lartë për gjithë botën, deklaroi për “Xinhua”, Margit Molnar, shefja e “China Desk” i Organizëtës për Bashkëpunim dhe Zhvillim Ekonomik. “Kina është i pari vend që e ka marrë plotësisht veten”, -tha Molnar.

“Duke parë të dhënat e Prodhimit të Brendshëm Bruto në tremujorin e tretë, tashmë është arritur në nivelet para krizës pandemike”, -tha ekspertja e OSBE-së.

“Ka rëndësi për të gjithë botën, që një ndër ekonomitë më të mëdha globale është rimëkëmbur, gjë që do të jetë një burim i madh kërkesash dhe referimi për të gjitha vendet”, -theksoi Molnar.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Ulen çmimet e derivateve

Z H

Ku mbeti gasifikimi në Maqedoninë e Veriut?

R ZH

Për turizmin mbështetje të pagave, kthimin e taksave dhe grante

admin

Eksporti për 11 muaj në vitin 2020 me ulje prej 9,9 për qind

Z H

Halkbank SHA Shkup – mbështetëse e Odës Ekonomike të Maqedonisë Veri-Perëndimore

Z H

Gastronomet kërkojnë protokolle të unifikuara për punë

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...