Kronika Shqipëri

Ekstradohet nga Greqia 29-vjeçari i dënuar me 4 vite burg për kultivim droge

Zhurnal Ads

Ekstradohet nga Greqia, një 29-vjeçar i dënuar me 4 vite burg, për kultivim të bimëve narkotikëve.

Në kuadër të bashkëpunimit dhe koordinimit të veprimeve, nga Interpol Tirana u bë ekstradimi nga Greqia drejt Shqipërisë, i shtetasit shqiptar Elton Katuçi, 29 vjeç, banues në Durrës.

“Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar në bazë të vendimit të datës 01.07.2015, të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Durrës, e cila e ka dënuar me 4 vjet burg, për veprën penale “Kultivim i bimëve narkotike”.

Arrestimi i tij në Greqi, me qëllim ekstradimi drejt vendit tonë, është bërë më datë 21.07.2019, falë shkëmbimit të informacionit mes Interpol Tiranës dhe Interpol Athinës”, thote policia.

 Përshkrimi i ngjarjes së ndodhur:

Më datë 14.10.2014, ky shtetas, në bashkëpunim me shtetasin B. K., në afërsi të rezervatit të Rrushkullit, ka kultivuar lëndë narkotike të llojit cannabis sativa.

Postime të ngjashme

“Na kanë ndërruar gjendjen civile se jemi të djathtë”, PD ‘zbulon’ planin e Ramës për manipulimin e zgjedhjeve: Gati padia penale për Lleshaj dhe zyrtarë të tjerë

admin

DW: Kryeministri Rama për lobim në Gjermani mbi hapjen e negociatave

admin

Pas takimit me ambasadorët e BE, Meta: Garantimi i zgjedhjeve të lira, kyç për të ardhmen europiane të Shqipërisë

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...