Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Ekzekutohet me kallashnikov 40-vjeçari në mes të Vlorës, qëllohet mbi 20 herë!

Mbrëmjen e sotme, rreth orës 18:15 në qytetin e Vlorës është ekzekutuar me armë zjarri një 40 vjeçar.

Gentjan Qarri ka qenë i dënuar me burg për 11 vite për drogë në Itali. 40-vjeçari kishte 3 vite që kishte përfunduar dënimin në Itali dhe ishte kthyer në Vlorë ku ishte martuar. Aktualisht 40-vjeçari punonte si hidraulik.

Një automjet tip ‘Toyota’ është gjetur i djegur në Vlorë.

Dyshohet se automjeti është përdorur në atentatin e kësaj mbrëmje ku mbeti i vdekur Gentian Qarri.

40-vjeçari, i njohur në zonë si “Geçe”, u qëllua me disa plumba teksa lëvizte në këmbë në lagjen ’29 nëntori’.

Autorët mësohet se kanë qëlluar nga një automjet në lëvizje.

Policia ka rrethuar zonën ndërsa ka nisur kërkimet për të identifikuar dhe arrestuar autorët.

Postime të ngjashme

Mbërrijnë 67,860 doza të vaksinës Pfizer, Rama: Vijojmë çdo ditë pa u ndalur me vaksinimin masiv në të gjithë vendin

D V

Raporti final i OSBE/ODIHR për Zgjedhjet e 25 prillit, Balla: Shqipëria merr raportin më të mirë për zgjedhjet në këto 30 vite

D V

Shqipëria dhe Britania nënshkruajnë marrëveshjen për transferimin e të burgosurve

D V

Zgjedhjet e 25 prillit, OSBE/ODIHR pubikon raportin final

D V

Yuri Kim: Emërimi i anëtarit të Gjykatës së Lartë, hap i rëndësishëm për Reformën në Drejtësi

D V

Shkeljet në trafik, policia në Shqipëri pezullon 53 patentë-shoferë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...