Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Ekzekutohet nga RENEA, 71-vjeçari që qëlloi ndaj policisë në Elbasan

Është ekzekutuar nga forcat RENEA, 71-vjeçari Lefter Zhidru, i cili nuk pranoi të dorëzohej dhe ka qëlluar sërish në drejtim të forcave të rendit.

Rreth orës 13:20, pas një konflikti me ish-gruan e tij, kjo e fundit ka njoftuar policinë por i moshuari ka marrë një kallashnikov dhe ka qëlluar ndaj forcave të policisë nga ballkoni i pallatit.

Nga plumbat mbetën të plagosur dy të rinj, kalimtarë të rastit të cilët janë jashtë rrezikut për jetën.

Që prej atij momenti, pallati dhe zona përreth u rrethuan nga efektivët e RENEA-s të cilët u pozicionuan edhe me snajper në rast se situata përshkallëzohej nga ana e 71-vjeçarit.

Ish-gruaja dhe vajza 14-vjeçare e Zhidros fatmirësisht janë lënë të lira të dalin nga banesa ndërsa ai qëndroi i mbyllur dhe refuzoi të dorëzohet.

Pas 4 orë e gjysmë forcat e RENEA-s ndërhynë brenda banesës por 71-vjeçari ka shfaqur rezistencë dhe për këtë arsye ai është neutralizuar.

Postime të ngjashme

Fundi i maratonës së Gramoz Ruçit

Dafina Vidishiqi

Kongresi, vendimet e rëndësishme që morën 3000 delegatët socialistë

Dafina Vidishiqi

Greqia shtyn masat deri në 21 qershor për kufirin me Shqipërinë

Dafina Vidishiqi

12 raste të reja me coronavirus në Shqipëri

Dafina Vidishiqi

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë jep dorëheqjen nga politika

Dafina Vidishiqi

Meta kujton Ditën e Çlirimit të Kosovës: Dita për të nderuar luftën e drejtë të UÇK-së

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...