El Confidencial publikon audiot e reja të Florentino Perezit: Cristiano një idiot dhe Mourinho, një anormal

El Confidencial publikoi të mërkurën një pjesë të tretë të audios Florentino Perez . Materiali i ri daton, sipas mediave, në dy biseda të ndryshme, e fundit prej të cilave u zhvillua në tetor të vitit 2012.

 

Në to, presidenti i Real Madridit sulmon ashpër portugezët që ishin nën komandën e tij gjatë fazës së tij të dytë. Florentino është veçanërisht i ashpër me Jose Mourinhon dhe Cristiano Ronaldon, të cilët ai i përshkruan drejtpërdrejt si “budallenj”.

Cristiano Ronaldo

“Ai është i çmendur. Ky djalë është një idiot, një njeri i sëmurë. Ju mendoni se ky djalë është normal, por ai nuk është normal, përndryshe, ai nuk do të bënte të gjitha gjërat që bën. Marrëzitë e fundit që bëri, që pa të gjitha bota.Pse mendoni se ai e bën atë gjë budallaqe?”.

“Cristiano është i çmendur. Ky djalë është një mashtrues, një njeri i sëmurë”.

Jorge Mendes, Cristiano dhe Mourinho

“Mendes nuk komandon asgjë në të. Ashtu siç nuk komandon asgjë në Mourinhon. Edhe për intervista. Asgjë. Asnjë rast i ndyrë. Këta janë djem me një ego të tmerrshme, të dy të prishur, trajneri dhe ai, dhe ata nuk e shohin realitetin, sepse të dy ata mund të fitojnë shumë më shumë para nëse do të ishin ndryshe. Këta janë dy anormalë, sepse ne po flasim për shumë para në fushën e të drejtave të imazhit. Gjithashtu, me atë fytyrë që ata kanë , me atë mënyrë sfiduese, që të gjithë nuk i pëlqejnë … Nëse publiciteti është e kundërta, ata duhet të bëjnë të kundërtën!”.

Fabio Coentrao

“Është një tjetër që nuk ka kokë dhe ata djemë, Real Madrid i ha (i shkatërron). Aktualisht ai është një m*t dhe Mourinho është një idiot … Nuk është se ai nuk dëshiron të luajë. Epo, ai është pak anormal. Ai drejton makinën pa licencë … Kjo është thënë, ai ka qenë i mbingarkuar nga presioni dhe kjo nga të qenit i sëmurë. Por, tjetrit nuk i intereson nëse është i sëmurë sepse kjo e vret atë. Ju jeni një m*t”.

Nënshkrimi i Pepe në vitin 2007 nën presidencën e Calderon

“Se 30 kilogramët janë larguar nga këtu dhe kanë përfunduar atje, sigurisht. Ai e bën këtë me Jorge Mendes, i cili është përfaqësuesi i presidentit të Portos. Me të gjithçka është e çuditshme. Mendes edhe do ta paguante atë, e cila është alibia e presidentit të Porto. Ai dhe Mendes morën para nga rusi me Mourinhon, me Carvalhon, me Ferreiran … Ata e çojnë atë në Zvicër. Dikush që është në hall duhet të jetë i irrituar dhe duhet të na japë idenë e asaj llogarie në Zvicër”.

Perez ka pranuar se në incizimet e para të vitit 2006, kishte thënë se Iker Casillas dhe Raul Gonzalez ishin mashtrues, e që tani kanë dalë edhe incizime të tjera. 

Related posts

Franca ndalët sërish, kësaj radhe nga Ukraina- fitojnë Kroacia dhe Holanda

D V

Strategjia e Romës për ta transferuar Granit Xhakën

Z H

Conor McGregor përjashtohet nga UFC deri në vitin 2022 pas trilogjisë me Poirier

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More