Kronika Shqipëri

Elbasan, arrestohet 25-vjeçari në kërkim që në muajin shkurt. Ja akuzat që rëndojnë mbi të (Emri)

Zhurnal Ads

Kapet dhe vihet në pranga një 25- vjeçar i kërkuar për veprimtari kriminale në fushën e krimeve ndaj personit në Elbasan. “BalkanWeb” mëson se bëhet fjalë për shtetasin Rafael Greca.

Në zbatim të planit të masave për mbajtjen nën kontroll të situatës kriminale dhe rendit publik, parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale, kapjen e personave në kërkim, atyre me tendencë në krimet kundër personit etj, specialistët për Hetimin e Krimit Seksioni Kundër Personit në DVP Elbasan, kapën dhe ndaluan shtetasin:

R.G.., 25 vjeç, banues në Elbasan, pasi Gjykata e Shkallës Parë Elbasan, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg”, për veprat penale “Vrasje në rrethana të tjera cilësuse” e kryer në bashkëpunim, e mbetur në tentativë, dhe “Mbajtja pa leje e armëve të zjarrit”.

Ky shtetas në bashkëpunim me shtetasin E.T., ( i cili është shpallur në kërkim policor), më datë 26.02.2020, në lagjen “Haxhias”, Elbasan, gjatë një konfliktit për motive të dobëta kanë qëlluar me armë zjarri shtetasin E.B., pa pasoja për jetën.

Vijon puna intensive për kapjen edhe të shtetasit E.T.,

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprime e mëtejshme proceduriale.

Postime të ngjashme

Dita e dytë e grevës për gratë naftëtare, si paraqitet gjendja e tyre shëndetësore

admin

Plani vjeshtë-dimër, Manastirliu: Dyfishojmë kapacitetet për trajtimin e pacientëve me COVID

admin

Prej disa muajsh vendi ishte bosh, emërohet prefektja e re e Shkodrës

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...