Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Elefanti gjigant i vërsulet veturës, shpëton pa ndonjë lëndim shoferi

Një set i fotografive mbresëlënëse shfaqin një elefant gjigant, i cili i ishte vërsulur një veturë në një rrugë në Kenia.

Elefanti gjigant po vraponte pas veturës e cila sigurisht se do të përfundonte keq së bashku me shoferin brenda, po të goditej nga kjo kafshë, transmeton Telegrafi.

Ky moment është fotografuar e dokumentuar nga 43-vjeçari Mwangi Kirubi, i cili ishte në një veturë tjetër në parkun nacional Amboseli.

Mwangi nga Nairobi kishte shkuar në një udhëtim dhe kishte pasur dëshirë të vizitojë edhe parkun nacional të Kenias, kur edhe hasi në këtë skenë.

E po të mos ishte ai, shoferi i veturës sigurisht se do ta pësonte keq – pasi ia bëri me dije se duhet të lëvizë me shpejtësi më të madhe që të largohet nga elefanti.

Postime të ngjashme

Një grup i mjekëve në Indi po i bëjnë njerëzit të qeshin me vallëzimin vetëdijesues

S.B.

Meksikani “paketon” të gjitha gjërat e shtëpisë, përfshirë kolltukët dhe dollapët mbi kamionçinë

S.B.

Një piton i madh u mbështoll nën një veturë në Australi, nevojitej një orë për ta larguar nga aty

S.B.

Vajza mori një test të ADN-së nga i dashuri i saj – të dy u shokuan nga ajo që zbuluan

S.B.

Kjo çantë në formë aeroplani e Louis Vuitton kushton ‘më shumë sesa disa aeroplanë të vërtetë’

S.B.

Një Tesla me shpejtësi rreth 160 km/orë godet disa makina të parkuara, pastaj përplaset në një shtëpi në Florida

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...