Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Elon Musk pyetet nga ndjekësit nëse është jashtëtokësor, përgjigja e tij ngjall reagime

Miliarderi dhe njëherit themeluesi i Tesla dhe Space X, Elon Musk, është i njohur për komentet e tij bizare në rrjetet sociale, por u shpreh skeptik kur u pyet për njerëzit që kanë parë “njerëzit e vogël të vegjël”.

Megjithatë, Musk në fillim të javës ka porositur përmes Twitter, se Toka nuk është e sheshtë dhe se në një hapësirë jeton Donkey King (mbreti gomar).

Postimi i tij ka inspiruar ndjekësit e tij që ta pyesin nëse ai është jashtëtokësor – ku ai nuk hezitoi t’ju përgjigjet shkurt “me sa duket”.

Deri më tani nuk dihet nëse miliarderi amerikan e ka shkruar gabimisht Donkey Kong, karakter i njohur nga video-loja apo përnjëmend mendon për “mbretin gomar”.

E postimi i tij ka shkaktuar reagime dhe meme të shumta. Disa madje e kanë pyetur nëse ai dhe themeluesi i Facebook, Mark Zuckerberg janë nga i njëjti planet, duke aluduar më herët në shakanë e bërë në internet që Zuckerberg është jashtëtokësor apo robot.

Postime të ngjashme

Të gjitha detajet që duhet të dini para se të provoni BOTOX për herë të parë

Lea Muslija

A e uli pandemia numrin e atakëve të zemrës me 30% në vitin 2020?

Lea Muslija

Këto katër gjëra nga kuzhina janë zëvendësim i shkëlqyeshëm, nëse nuk keni detergjent rrobash

Dafina Vidishiqi

Thënia “besoni instinktit” është një mit

Dafina Vidishiqi

Harresa, përse ndodh?

Dafina Vidishiqi

Porsi skenë e ndonjë përralle – Shtëpiza parajse në xhungël të Kostarikës

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...