Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Elon Musk: Së shpejti bateria një milion milje për makinat

Ndoshta keni dëgjuar për baterinë një milion milje, që do të zgjojë interesin e publikut për blerjen e automjeteve elektrike.

Elon Musk pritet të detajojë një projekt të baterisë prej një milion milje, së bashku me gjëra të tjera emocionuese.

Çfarë është bateria një milion milje?

Një bateri një milion milje nuk do të thotë që ju mund të kaloni një milion milje nga njëra ngarkesë tek tjetra, por do të thotë një bateri që do të zgjasë për një milion milje ose më shumë.

Bateritë sot përballen me kufizime në numrin e herëve që mund të rimbushen. Aktualisht, shumica e baterive të makinave janë vlerësuar për të trajtuar rreth 1 000 karikime të plota në total.

Një bateri që zgjat një milion milje mund të trajtojë 4 000 karikime të plota ose më shumë/DPA.

Postime të ngjashme

Audi prezanton modelin RS3

Dafina Vidishiqi

Apple po punon për një MacBook Air plotësisht të ri

Dafina Vidishiqi

Tesla Model 3 dhe Model X tashmë vijnë në lojën e famshme PUBG

Dafina Vidishiqi

Prezantohet Porsche 911 GTS: Më shumë fuqi sesa Carrera S

Dafina Vidishiqi

Ford prezanton veturën e re, emërtimin ia dhanë fansat

Dafina Vidishiqi

Alfa Romeo planifikon të prodhojë “GTV elektrike”

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...