Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Elon Musk shpjegon kur nuk duhet të blini një Tesla

Shefi i Tesla ishte jashtëzakonisht i hapur në lidhje me problemet e kontrollit të Teslas në një intervistë.

Cilësia e makinave bie sa herë që prodhimi rritet në mënyrë drastike. Themeluesi i Tesla Elon Musk e pranon këtë në një intervistë me analistin e industrisë Sandy Munro. Gjithmonë duhet pak kohë për të përmirësuar gabimet.

Prandaj, ai këshillon miqtë që të mos blejnë një Tesla gjatë rritjeve të tilla të prodhimit. “Bleni atë ose në fillim të prodhimit ose kur është në një gjendje të qëndrueshme”, thotë themeluesi i Tesla, transmeton Telegrafi.

Musk gjithashtu pranon që Tesla kishte probleme në makina në fund të vitit të kaluar. Tesla dëshironte të arrinte objektivin e prodhimit të 500,000 makinave. Kjo çoi në probleme të cilësisë.

Munro është një ekspert i arritur në industri dhe ka kritikuar vazhdimisht Tesla në të kaluarën për cilësinë e makinave të saj. Analisti krahasoi një Model 3 nga 2018 me një “Kia nga vitet ’90”.

Postime të ngjashme

Novitec ka përgatitur një Ferrari 812 GTS më të gjerë, më të ulët, më të shpejtë dhe madje më të fortë

D V

Audi Quattro prodhim i vitit 1980 shitet me çmim rekord, për 163.000 funte – ka vetëm 9.700 milje të kaluara në 30 vite “jetë”

D V

Lamborghini Miura, e cila ka kaluar më shumë se 40 vjet në garazh, do të dalë në ankand

D V

Veturat luksoze po shkatërrohen në “varrezat” kineze

D V

Domethënia e logos – Tesla!

D V

Golf GTI u shit për gati 45,000 euro

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...