Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Elseid Hysaj i ofrohet Milanit

Elsied Hysaj është tashmë i vendosur që të largohet nga Napoli, pasi nuk ka shumë hapësirë.

Mbrojtësi shqiptar që luan disa sezone te napolitanët, mund të largohet nga skuadra aktuale, por jo edhe nga Serie A.

Sipas asaj që raporton Milanneës.it, Hysaj i është vetëofruar Rossonerëve dhe marrëveshja është në rrugë të mbarë.

Diogo Dalot do të rikthehet në verë te Manchester United, andaj Stefano Pioli dëshiron një tjetër mbrojtës të krahut.

Hysaj do të ishte një transferim i qëlluar, pasi nuk do t’i kushtonte Milanit asnjë cent.

Kontrata e Hysajt me Napolin skadon në qershor, andaj lojtari shqiptar nuk dëshiron të rinovojë atë.

Kishte zëra se ai mund të kalonte edhe në Ligën Premier, mirëpo duket se Milani ka vepruar shpejtë në marrëveshjen me reprezentuesin e Shqipërisë.

Postime të ngjashme

Leicester City dëshiron transferimin e Coutinhos

Dafina Vidishiqi

Notat e lojtarëve: Holanda 3-2 Ukraina

Dafina Vidishiqi

Holanda fiton takimin dramatik ndaj Ukrainës në ‘trilerin’ e pesë golave

Dafina Vidishiqi

‘Shokohet’ Holanda, Yaremchuk barazon rezultatin

Dafina Vidishiqi

Mourinho: Dje Zoti po shikonte futboll

Dafina Vidishiqi

Nuk mund të fshihet më: Situatë e tensionuar mes Mbappes dhe Giroud te Franca para derbit me Gjermaninë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...