Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Ëmbëlsirë pa sheqer; E shpejtë dhe e shijshme

Brumë frola i thjeshtë


Përbërësit:
240 gr miell bajamesh
30 gr gjalp të shkrirë
një majë luge kafeje kripë
80 gr sheqer kokosi
një vezë
10 ml ekstrakt vanilje

Përgatitja:
Të gjithë përbërësit i bashkojmë në një enë për t’i punuar më pas me paisje elektrike por edhe me dorë. Formojmë një masë homogjene brumi jo të fortë, e mbështjellim me qese kuzhine dhe e lëmë të pushojë për të paktën një orë. Formën që duam t’i japim për t’a pjekur ose mbushje, nëse duam të përdorim, e keni ju në dorë, sipas dëshirës. I mjaftojnë 20 minuta pjekje në furrën e parangrohur në 180 gradë.

Postime të ngjashme

Byrek me qepë të njoma dhe oriz

D V

Cheesecake me çokollatë të zezë dhe luleshtrydhe

D V

Fërgesë verore; Receta më e mirë për këtë stinë

D V

Ramstek me gjalpë të aromatizuar

D V

Kura e 40 arrave të pabëra, receta natyrale që duhet të përdorë kushdo që vuan nga tiroidet

D V

Petulla të mbushura me djathë kaçkavall, spec të kuq edhe kremviçe

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...