Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Emërimet e reja në OSBE/ Ministri gjerman falenderon Ramën: Për herë të parë në histori respektohen kriteret…

Ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas ka falenderuar kryeministrin Rama i cili mban edhe kryesimin e radhës të OSBE në emër të Shqipërisë.

Mass mesohet se i eshte drejtuar Rames me tone miqesore dhe shume falenderuese për kompromisin e arritur,balancën gjinore e gjeografike ne emerimin e drejtuesve te institucioneve dhe punën e bërë gjatë drejtimit të OSBE, duke i thene ” Për kompromisin e arritur ne emerimin e drejtuesve te institucioneve duhet falenderuar Kryesia shqiptare. Ju i dashur Edi Rama dhe ekipi juaj ia dolet qe ekipi i ardhshem drejtues te jete jo vetem i kualifikuar larte, por edhe qe per here te pare ne historine e OSBE-se te perputhet me pritshmerite per respektimin e kriterit te balances gjinore dhe asaj gjeografike. Per sa me lart, meritoni mirenjohjen dhe falenderimin tone!”.

Postime të ngjashme

Kush janë tre emigrantët në listat e PS, Rama zbulon qarqet ku do të kandidojnë

S.B.

Zgjedhjet e 25 prillit/ LSI dorëzon listat e kandidatëve në KQZ, Kryemadhi kryeson në Tiranë dhe Fier

S.B.

Rama prezanton programin e PS: Këtë dekadë, Shqipëria do të bëhet destinacioni më i kërkuar turistik në rajon!

S.B.

Rama: Nëse reformat do të ishin bërë 27 vite më parë, Shqipëria do të ishte më e pasur

S.B.

Gjuha shqipe e reciprociteti, mbi një marrëveshje me Turqinë

S.B.

Nasip Naço në listën e PS, deputeti Adnor Shameti tërhiqet nga kandidimi

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...