Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Emërohet prefekti i ri i Elbasanit

Klevis Xhoxhi do të jetë prefekti i ri i Elbasanit.

Që nga dita e nesërme, ai do të zëvendësojë prefektin aktual Maksim Malajn, teksa kjo lëvizje ka ndodhur gjatë mbledhjes së sotme të qeverisë. Klevis Xhoxhi është kontribues i hershëm i Partisë Socialiste, madje dhe kandidat për deputet në të kaluarën.

Këtë herë kryeministri Edi Rama i ka besuar postin më të lartë në Elbasan, duke e emëruar në pozicionin e prefektit.  Në vitin 2007-2008 ka pasur funksionin e Drejtorit të Marrëdhënieve me Publikun, Bashkia Elbasan.

Në vitin 2008-2015 pozicionohet si Drejtor i Qendrës Ekonomike të Arsimit Elbasan. Klevis Xhoxhi, nga 2015 në vazhdim, merr përgjegjësinë e pozicionit zv/Kryetar Bashkie Elbasan. Nga viti 2019 e deri sot, Xhoxhi mbante postin e drejtorit te Kadastrës Elbasan.

Postime të ngjashme

I ati nuk e di që ka humbur të birin, mjekja tregon fjalët e fundit të 17-vjeçarit: O teta më falni…

T E

Paloka: Na rezulton se LSI në një krah dhe PD në një krah do të maksimalizojë votën

T E

Arrihet marrëveshja! Bindet më në fund Nard Ndoka, ja në cilin qark do të kandidojë pas përplasjeve me Bashën

T E

Spitali i mori zemrën të riut shqiptar pas vdekjes/ Gjonaj bisedë me homologun spanjoll: Shikoni me prioritet letërporosinë e prokurorisë

S.B.

Presidenti Meta kthen ligjin, që zgjat afatin e koncesionit të aeroportit të Rinasit: Antikushtetues!

S.B.

Marrëveshja e Bashës me aleatët / Detaje nga dokumenti i dorëzimit në KQZ

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...