Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Emigrantët e Azerbajxhanit protestojnë në SHBA kundër agresionit armen

Në Washington,SHBA është mbajtur një tubim kundër sulmeve të Armenisë ndaj rajonit të Nagorni-Karabakut të njohur nga faktori ndërkombëtar si pjesë e Azerbajxhanit

 Rreth 200 protestues që arritën para Shtëpisë së Bardhë me flamuj të Azerbajxhanit.

Protestuesit të cilët gjithashtu mbanin parulla që kritikojnë qasjen okupuese dhe sulmuese të Armenisë, i bënë thirrje administratës amerikane që t’i bëjë presion Armenisë për t’i dhënë fund sulmeve ndaj civilëve dhe sjelljes okupuese.

Grupi më pas marshoi drejt ambasadës së Turqisë në Washington.

Zyrtarët e ambasadës përshëndetën protestuesit duke theksuar mbështetjen e Turqisë për Azerbajxhanin.

Ky veprim vjen pasi në Los Angelos qindra armenë kanë protestuar kundër sulmeve të Azerbajxhanit në rajonin e Karabakut.

Postime të ngjashme

Nis shitja e testeve të shpejta COVID-19 në supermarketet gjermane

S.B.

Situatë alarmante në Bosnjë dhe Hercegovinë, 38 të vdekur nga Covid-19

S.B.

Izraeli rihap ekonominë, pasi vaksinoi gati 40% të popullsisë

S.B.

Rrugët e Libanit në tym e zjarr për të shtatën ditë me radhë

S.B.

Papa Françesku përfundon vizitën 4 ditore në Irak: Gjithmonë në zemrën time

S.B.

Në Danimarkë zbulohen 31 lloje të ndryshme të COVID

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...