Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Emigrantët rikthehen për festa/ 316 shtetas hyjnë nga Kapshtica e 2287 nga Qafë-Thana

Ata kanë përdorur si rrugë kalimi më shumë Qafë-Thanën për shkak të rregullave të vendosura nga shteti grek. Për datën, ditën e djeshme, 27 dhjetor në Kapshticë kanë hyrë 316 shtetas dhe 85 mjete. Ndërsa në Qafë-Thanë kanë hyrë 2287 shtetas dhe kanë dalë 1594 shtetas.

Shqiptarët vijnë në vendin tonë për të kaluar festat e fundvitit me familjen e tyre edhe pse është një kohë e pazakontë ku duhet distancim.

Greqia ka vendosur të ndalojë kalimin me automjete në Kapshticë dhe zgjidhja që kanë ndërmarrë emigrantet është të shkojnë me autobus e në kufirin grek të kalojnë në këmbë ndërsa më tej vijojnë udhëtimin po me autobus që  i presin në tokën shqiptare.

Postime të ngjashme

I ati nuk e di që ka humbur të birin, mjekja tregon fjalët e fundit të 17-vjeçarit: O teta më falni…

T E

Paloka: Na rezulton se LSI në një krah dhe PD në një krah do të maksimalizojë votën

T E

Arrihet marrëveshja! Bindet më në fund Nard Ndoka, ja në cilin qark do të kandidojë pas përplasjeve me Bashën

T E

Spitali i mori zemrën të riut shqiptar pas vdekjes/ Gjonaj bisedë me homologun spanjoll: Shikoni me prioritet letërporosinë e prokurorisë

S.B.

Presidenti Meta kthen ligjin, që zgjat afatin e koncesionit të aeroportit të Rinasit: Antikushtetues!

S.B.

Marrëveshja e Bashës me aleatët / Detaje nga dokumenti i dorëzimit në KQZ

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...