Agjencia Zhurnal.mk

Emiratet e Bashkuara Arabe për sulmet e Iranit: Ne nuk shohim luftë këtu

Emiratet e Bashkuara Arabe thonë se ata nuk shohin luftë pas sulmeve të Iranit që kishte bërë në bazat ushtarake të SHBA-së në Irak.

Këtë e tha Ministri i Energjisë i Emirateve të Bashkuara Arabe, Suhail al-Mazrouei për Reuters.

“Ky është padyshim një përshkallëzim midis Shteteve të Bashkuara, i cili është një aleat, dhe Irani, i cili është një fqinj, dhe gjëja e fundit që duam është më shumë tension në Lindjen e Mesme”, tha al-Mazrouei.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...