Teknologji

Emoji të rinj do të vijnë në vitin 2021, duke përfshirë një zemër të ndezur, një grua me mjekër dhe mbi 200 emoji të rinj për çifte

Zhurnal Ads

Në vitin 2021 pritet të vijnë emojit e rinj. 

Konsorciumi Unicode, një organizatë jofitimprurëse që mbikëqyr standardet e emoji dhe është përgjegjëse për lëshimet e reja, njoftoi lëshimin e më shumë se 200 emoji që do të vijnë në celularët tonë gjatë vitit të ardhshëm, shkruan CNN.

Konsorciumi njoftoi në prill se nuk do të kishte emoji të rinj deri në vitin 2022 për shkak të pandemisë, por tashmë duket se ajo ka ndryshuar mendje, transmeton Telegrafi.

Ndër shtesat kryesore janë një zemër me një fashë të mbështjellë rreth saj dhe një zemër në zjarr – e cila, në varësi të interpretimit, mund të shprehë ose thyerje zemre ose gjendje të mirë.

Një tjetër shtesë e madhe është edhe një grua me mjekër.

Por pjesa më e madhe e azhurnimit, që përfshin 200 nga 217 emojit e rinj, i kushtohet ngjyrave të lëkurës.

Përditësimet mund të vijnë në telefonin tuaj diku nga janari deri në tetor të vitit 2021, me paketën më të plotë “Emoji 14.0” që do të vjen në vitin 2022.

Postime të ngjashme

Maska e fytyrës së LG-së me bateri do të “bëjë që ju të merrni frymë më lehtë”

admin

“Google” mbyll shërbimin “Google Play Music”

admin

Përditësimi i Lightroom iOS fshiu përgjithmonë dhjetëra mijëra foto të përdoruesve

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...