Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Emrat më të përdorur për fëmijë këtë vit kanë qenë SARA dhe MATEJ

Shkup, 31 dhjetor, zhurnal.mk – Sara është emri më i përdorur nga gjinia femërore, ndërsa Matej është emri më i përdorur nga gjinia mashkullore për vitin 20202.

Sipas të dhënave të Drejtorisë për udhëheqjen e librave amë, në mesin e emrave më të përdorur në vitin 2020 te gjinia femërore janë Sara, Jana, Jovana, Marija, Sofija, Asija, Elif dhe Tuana, ndërsa te gjinia mashkullore janë Matej, Tadej, Aleksandar, Kalin, Uvejs dhe Dijar.

Si emra specifik që prindërit u kanë dhënë fëmijëve sivjet janë Antigona, Dunja, Anika, Valerija dhe Kalija.

Sipas statsitikave, vitin e kalur emrat më të përodor te femrat ishin Denicija, Mihaela, Jana dhe Katerina, ndërsa te gjinia mashkullore kanë qenë David, Mihail, Stefan dhe Kalin.

Postime të ngjashme

Borrell: Nuk kemi për qëllim t’i ndajmë Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

R Zh

Zaev, Sasolit / Urgjentisht duhet të zhbllokohet rruga evropiane, por negociatat për identitetin maqedonas nuk janë opsion

R Zh

Darkë e liderëve të Ballkanit Perëndimor me Borrellin javën e ardhshme në Bruksel

R Zh

Xhaferi mori pjesë në Konferencë për digjitalizim, inteligjencë artificiale dhe nevojën për rregullimin e tyre

R Zh

Zhbllokimi i vetos bullgare: BE-ja mund ta bëjë fare lehtë nëse dëshiron, Sofja një satelit i Francës

B L

Studim: Ligjet përgjithësisht të mira dhe të harmonizuara me BE-në, mungon zbatimi i duhur

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...