Agjencia Zhurnal.mk
Editor's choice NMK Politics

Arsovski: Buckovski will contribute positively to the process with Bulgaria

Zhurnal Ads

I pyetur se në bazë të cilave kritere Qeveria ka emëruar Vllado Buçkovskiн si përfaqësues special për problemin me Bullgarinë, zëdhënies i ekzekutivi, Dushko Arsovski tha se Buçkovski ka kontakte të mira me Bullgarinë dhe pranohet shumë mirë nga publiku bullgar.

“Vllado Buçkovski është njohës i shkëlqyer i marrëdhënieve maqedono-bullgare, është i respektuar nga akterët politik dhe shoqëror në Bullgari. Ka kontakte të mira me Bullgarinë dhe pranohet shumë mirë në publikun e atjeshëm. Ka percepcione pozitive për politikat e tij si ish kryeministër dhe është pranuar si dikush që edhe më herët ka kontribuar në përmirësimin me Bullgarinë fqinje. Duhet të kontribuoje në krijimin e atmosferës pozitive për tejkalimin e problemit me Bullgarinë”, tha zëdhënësi i Qeverisë Dushko Arsovski.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Biden: The Western Balkans are among my priorities

Z H

Bosnia’s Presidency Chairman Milorad Dodik admitted to hospital

Z H

Joe Biden takes razor-thin lead in Georgia, but US election isn’t over

Z H

George Clooney says Hungarian government lied about his connections to Soros

Z H

South Korea passes law to ban anti-North leaflets amid activists’ outcry

Z H

Romania – F-16 Modernization and Logistics Support

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...