Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

“Ende nuk duket e vërtetë”, Vanessa Bryant kujton me një letër emocionuese Kobe dhe Giannan në njëvjetorin e vdekjes tragjike

Vanessa Bryant ka thënë se humbja e vajzës së saj Gianna dhe burrit Kobe në një përplasje tragjike helikopteri ‘ende nuk ndjehet si e vërtetë’, një vit pas kësaj ngjarje tragjike.

Vanessa, zemërthyer, 38 vjeçe, u lajmërua në Instagram të martën duke publikuar një letër të shkruar bukur nga një prej shoqeve më të mira të 13-vjeçares Gianna, Aubrey, ndërsa shkroi në mbishkrimin e saj: “Gigi im është e pabesueshme dhe e vlerësoj vërtet”, shkruan DailyMail.

“Ajo të do kaq shumë. Më mungon shumë vajza ime dhe Kobe gjithashtu. Unë kurrë nuk do ta kuptoj pse/si kjo tragjedi mund t’u kishte ndodhur qenieve njerëzore kaq të bukura, të ëmbla dhe të mahnitshme”.

“Ende nuk duket e vërtetë. Kobe, e bëmë mirë. Gigi, ti akoma e bën krenare mamin. Unë të dua!”.

Duke ndarë letrën në përvjetorin e vajzës së saj dhe vdekjes së burrit, Vanessa shkroi: “Sot kam marrë këtë letër të ëmbël nga një prej miqve më të mirë të Gianna-s, Aubrey”.

“Të dua Aubz (siç do të të thërriste Gigi im). Faleminderit shumë për ndarjen bukur të disa prej kujtimeve tuaja për Gigi tim me mua dhe më lejoni t’i ndaj ato këtu në shoqërinë time”, shkroi Vanessa.

Në letrën e saj, Aubrey shkroi për Vanessën si nënë. Ajo shkruajti: “Ju e bëtë mirë Znj. Bryant, dhe ne të gjithë ju jemi mirënjohës përjetësisht”.
Ajo shtoi: “Mendja ime vazhdimisht mendon për vajzën tënde të bukur. Buzëqeshja dhe qëndrimi i saj më shtyjnë të jem më e mirë. Ju ndoshta e keni dëgjuar këtë, por nëse bëhem ndonjëherë nënë, shpresoj që vajza ime të dalë tamam siç bëri e juaja”.

Ajo gjithashtu shkroi: “Ajo u kujdes. Ajo e dinte kur po kaloja një ditë të keqe dhe dinte sesi ta bënte më mirë. Ajo ishte bujare. Ajo la shënime në fletoren time që unë i çmoj shumë. Ajo ishte e pabesueshme”.

Aubrey gjithashtu shkruan në letrën e saj: “Në emër të të gjithëve që e takuan, mund të them se ajo ndryshoi jetën tonë. Veprimet e saj të thjeshta na bënë të gjithëve një person më të mirë dhe besoj se rezultatet e kësaj nuk do të pushojnë kurrë së shfaquri”.

Kobe u takua me Vanessan në vitin 1999 kur ishte 17 vjeç dhe po punonte si model në sfond në një video muzikore. Çifti u fejuan gjashtë muaj më vonë dhe u martuan në vitin 2001.

Ata mirëpritën në jetë vajzat: Natalia në vitin 2003, Gianna në vitin 2006, Bianka në vitin 2016 dhe Capri në vitin 2019.

Kobe dhe vajza Gianna, një vetë basketbolliste e etur, kishin qenë rrugës për në Akademinë Mamba për praktikë basketbolli kur helikopteri i tyre u rrëzua rreth orës 10 të mëngjesit. Shtatë personat e tjerë në bord vdiqën gjithashtu tragjikisht.

Piloti – i quajtur Ara Zobayan – po përpiqej ta kthente avionin kur u shkatërrua në kodrat e kanionit të Las Virgenes, që është vendbanimi i shumë personave të famshëm, përfshirë familjen Kardashian.

Trajneri i basketbollit të Orange Coast College, John Altobelli, gruaja e tij Kerry dhe vajza e tyre Alyssa ishin gjithashtu midis të vdekurve.

Postime të ngjashme

Xhensila na vjen keq, por Tea e veshi e para! Dy vajzat bëjnë ‘xing’ me të njëjtën veshje!

D V

Soni Malaj: Jam paragjykuar se jam nga Tropoja, më thonin maloke

D V

Rita Ora e nis ditën në bikini teksa shkruan se ka nisur ditën e lumtur dhe kjo është arsyeja

D V

“Urime ditëlindja dashni”, Ermira e uron Goldin për ditëlindjen e 35-të

D V

“Me shpirtin e shpirtit”, Anita pozon krahë Ramushit derisa argëtohen në koncertin e Elvana Gjatës

D V

Kendall Jenner merr makinën Porsche për një shëtitje

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...